ساخت دستگاه برش لیزری و نحوه عملکرد لیزر در دستگاه برش

۱ ) شدت انرژی بالابر نقطه ی کانونی کوچک۲ ) عمق بالا برای پردازش مواد قطور تر با شدت انرژی مناسب در نقاط مختلف

این دو شرط در همراهی با یکدیگر هستند . در ساخت دستگاه برش لیزری و نحوه عملکرد لیزر در دستگاه برشهر چه مسافت ی کانونی کمتر باشد در نهایت لنز دستگاه فایبر لیزر به آن نقطه نزدیک تر خواهد بود و آسیب دیدگی دیدگی ناشی از پاشیدگی مواد در حال برش بیش ترمی باشد .

در حقیقت مسافت ی کانونی دلخواه برای مواد با ضخامت خاص بایستی در نظر گرفته شود . در حالی که چنین کاری نیاز به پیکربندی خاصی دارااست که در کارهای گوناگون متعدد می‌باشد .

لیزر برش دهنده (لیزر صنعتی )چیست؟

لیزر برش دهنده , مراحل ی برش ظریف یا این که حکاکی یک ماده با استفاده از پرتوی لیزر پرقدرت و متمرکز است که توسط ی اتومبیل CNC ( کنترل شده ی عددی با کامپیوتر ) از یک فولدر مسیر CAD ساماندهی میشود .

 

 

دو مدل مهم لیزر مورد استفاده در دستگاه حکاکی و برش لیزری موجود هست , لیزر CO2 و نئودینیوم .

ما تنها از لیزر CO2 استفاده می‌کنیم , پس برای راحتی درین مقدمه صرفا روی آن تمرکز میکنیم .

یک پرتوی لیزر وقتی از یک شبکه یا این که تیوب لیزر تابیده می‌شود که یک جریان از آن بگذرد و این آینه ها را رفلکس می نماید تا پرتو را در یک عدسی کانونی در رأس خودرو متمرکز نماید . عدسی پرتو را روی یک نقطه از تراز یک برگه ی صاف از ماده متمرکز می نماید و آن را ذوب یا این که تبخیر می نماید و یا این که ماده را در آن نقطه می سوزاند و در زمان خط برشی که بوسیله پوشه مسیر در دستگاه برش فلزات و دستگاه لیزر کات  رقم خورده شده‌است , تکان می نماید . این ماده ی ذوب شونده یا این که تبخیر شونده , علی الخصوص با پلاستیک یک حاشیه ی ذوب شده و تقریباً صیقلی شده از خویش به جای میگذارد که نیازمند رنگ و روغن کاری نیست و یا این که خیلی کم نیاز است که‌این بستگی به انگیزه از رنگ و روغن کاری داراست .

یک پرتوی متمرکز برش دهنده به‌این معنا است که ( اندازه ماده ی برداشته شده به وسیله دستگاه لیزر و حکاکی) در مقایسه با یک تیغ یا این که کناره ی برش دهنده خیلی کم است . این اندازه از ماده ای تا ماده ی دیگر مختلف است و بستگی به ضخامت دارااست و برای بیشتر هدف ها این میزان کم است , اما خوبتر است برای تلورانس های خاص برای یک فعالیت با ما تماس حاصل نمایید . این همینطور به ما قابلیت و امکان برش های تودرتویی دقیقی می‌دهد که هدررفت را کاهش میدهد و بیشتر ماده ی شما‌را به وجود می آورد , و ما پیشنهاد میکنیم که ۲ میلی متر بین هر قطعه هنگام کار با حکاکی لیزری روی فلزاتبرای ایمنی کنار گذارده شود .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *