نگهداری دستگاه لیزر برش و حکاکی و امنیت کاربر

روش استفاده از دستگاه حکاکی لیزری : در این مقاله قصد داریم استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری و روش های نگهداری از خودتان و دستگاه لیزر را شرح دهیم .

هنگام استفاده از دستگاه حکاکی لیزری روی فلزات به بدنمان نیاز داریم . برای نگهداری دستگاه لیزر برش و حکاکی و امنیت کاربر زمانی که کلام ازاستفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری به  میان می‌آید , به نظر خطرناک میرسد , البته با محافظت های خاص , همه چیز عالی پیش خواهد رفت .

دستگاه برش و حکاکی لیزری خیلی کاربردی بوده و دستگاه لیزر حکاکی دارای اهمیت زیادی در صنعت فلزات داراست . برای ایمن سازی شما و دستگاه تان کار های زیادی می‌توانید انجام دهید . دستگاه حکاکی روی چوب، اینجا کارهایی که می‌توانید انجام دهید تیتر شده‌است :

مطمئن گردید که چشمتان با محافظ  گردیده اند

نگاه کردن به لیزر CO2 به طور مستقیم فارغ از محافظ سخت است.  دستگاه حکاکی روی فلز , با این حال اشعه های عمودی در صورتی در چشمتان رفلکس داشته باشند می‌توانند سبب ساز سوختگی شبکیه ی چشمتان شوند . برای ایمنی خودتان , عینک حفظ کننده لیزر برشی CO2 خریداری فرمائید .

دستگاه را تمیز فرمایید

اشخاص متعددی پس از استفاده از دستگاه آن را پاک نمی‌کنند . قفسه های دستگاه حکاکی دستی تمیز نشده از تراشه , توده کننده های بی نظم , و مجرای شنی میتوانند منجر به وجود داخل شدن خطر ترمیت شوند . ترمیت ترکیبی از آلومنیوم و اکسید بقیه فلزات است . در صورت روشن شدن سبب ساخت حرارت بالایی می‌شود که قادر است به سخت  افزار شما اسیب برساند .

دستگاه آلوده ابدا جذابیت ندارد و با حداکثر توانش عمل نمی‌کند

می بایست زباله ها و روغن را  به دور بریزید و جرم ها را در هنگام فعالیت با دستگاه پاک نمائید . میتوانید خودتان وظیفه ی نظافت کردن دستگاه را به عهده بگیرید و یا این که از کارگران پیمانی بخواهید که‌این فعالیت را انجام بدهند .

نسبت به آنچه می‌برید توجه  کافی داشته باشید

علاوه بر فلز , میتوانید چوب , مقوا و اکرلیک را بدون  جراحت به دستگاه و یا این که هیچ خطری برش دهید . بایستی از براندن مواد دربردارنده کلروین , وینل یا این که پی او سی اجتناب فرمایید . سفارش می شود که از برید شیشه هم اجتناب نمایید .

علتش نیز این است که بعضا مواد تولید شعله کرده و یا این دستگاه حکاکی روی چرم که بخارات سمی از خودشان ایجاد می نمایند که برای تندستی زیان آور است . علاوه بر این موادی نظیر شیشه اشعه را به ستون دستگاه منعکس می نمایند که برای دستگاهتان زیان آور است .

دستگاه های برش لیزری با سیستم طرح ریزی هم خوانی دارا هستند تا دستگاه شما‌را در اختیار گرفتن نمایند . متاسفانه همه برای استفاده درست از پروژه ها شایستگی کافی ندارند .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *